Sudijas tapšanas vēsture. Mūsu iespējas.
English version - http://info-design-studio.blogspot.com
Russian version - http://info-design-studio-ru.blogspot.com
Kas tad ir Informācijas dizains un kādus uzdevumus ar tā palīdzību varētu risināt?
Labāk vienreiz ieraudzīt produkcijas, pakalpojumu vai procesa oriģinālu attēlojumu interneta mājas lapā, blogā vai sludinājumā, nekā simtreiz par to lasīt.
Piekrītat?
Kvalitatīvs plakāts, posters, grāmatas vai bukleta vāks, produkcijas iepakojums, attēlu sērija WEB lapā parasti ir tas, kas piesaista mūsu uzmanību. Vispārzināms, ka vizuālā informācija ir visvieglāk uztverama un saprotama. Attēls visilgāk paliek atmiņā. Ar nosacījumu, ka tas ir pietiekami oriģināls, informatīvs un profesionāli veidots.
Tomēr, ja runa iet par moderno biznesu un informācijas plūsmām, tā galvenais uzdevums- būt pamanāmam tūkstošiem un miljoniem cilvēku internetā. Nevis vienkārši izvietotam internetā, bet viegli pamanāmam miljonu auditorijai. Tas nav viegli, bet tas ir iespējams!
Teiksiet pārspīlējums ar tiem miljoniem? Nebūt ne. Kā būtu ar 1. vietu 5, 04 miljardu GOOGLE attēlu meklēšanas rezultātos? Pirmajām vietām Krievijas meklētāju topos?
Protams, var teikt, ka priekš sevis studijas Orius radošā komanda ir stipri pacentusies. Tā tas varētu būt, tomēr, lai sasniegtu topus arī priekš saviem klientiem, lielu atšķirību pieejā darbam nemaz nevar atļauties. Viss jādara ar maksimālu atdevi. Līdztekus augstam profesionālismam, individuālai pieejai utt. un tā joprojām, ko dāsni sola visi web- un grafikas dizaineri visā pasaulē. Un producētais materiāls bieži vien ir augstā līmenī. Nav tikai regulāru rezultātu 100 000, 1-10- 100- 300 miljonu attēlu meklēšanas rezultātu pirmajos desmitniekos. Studijai "Orius" digital production tie ir!
Kas nav mazsvarīgi- augsti reitingota grafika pavelk uz augšu arī pašu lapu vispārējos meklējumos
Kas nav mazsvarīgi- augsti reitingota grafika pavelk uz augšu arī pašu lapu vispārējos meklējumos
Un tas ir citur nepielietotais „know how”. Ne tikai Latvijas mērogā. Kaut gan darba vieta ir tepat Rīgā, strādāt iznāk pasaulei un tikai tad Latvijai, kaut gan gribētos otrādi. Tas ir saprotams, diez vai kādas mazpilsētas šūšanas darbnīcai būtu vajadzīga 100 miljonu auditorija. Piemēram, „Laumai” vai „Dzintaram” - cita lieta. Uzņēmumam, kuram ir globālas attīstības vēlmes un potences to darīt - pilnīgi un bez šaubām. Kaut gan arī mazam un vidējam uzņēmumam, pat privātai personai par ļaunu nekad nenāks tieši savai auditorijai veltīta kvalitatīva vizuāla informācija. Kaut vai runājot par to pašu šūšanas darbnīcu, ja tās kontā ir tiešām izcili darbi, kāpēc to nedarīt zināmu pasaulei?
Kur tad būtu studijas "Orius" panākumu atslēga?
To atradīsim, ja spēsim atbildēt uz diviem pamatjautājumiem:
Kāpēc tik daudz izcilu mākslinieku dzīvo vai ir miruši nabadzībā, un kāpēc tik daudziem veiksmīgiem mākslas priekšmetu tirgotajiem nav bijis pat mākslas pamatizglītības, dažreiz pat elementāras gaumes?
Kāpēc bieži vien labākie darbi ir tapuši ilgstošas sadarbības rezultātā starp pirmajiem un otrajiem?
Runājot mūsdienu valodā, atbilde varētu būt sekojoša: rezultatīvam informācijas dizainam būtu jābalstās uz trim vaļiem:
Pirmkārt, veiksmīgam info-dizainerim, vai vizuālās informācijas projekta vadītājam labi jāpazīst bizness un tā procesi kopumā, lai spētu iedziļināties sava pasūtītāja vajadzībās konkrēti un detalizēti, tādējādi nevis vārdos, bet reāli nodrošinot šo individuālo un profesionālo pieeju. Neaizmirsīsim, ka informācijas dizaina produkts nav vienkārši skaists attēls- tam jānes maksimāls informācijas daudzums un jāvirza pasūtītāja intereses.
Otrkārt, jābūt izcilam tirgus, sabiedriskās domas un interneta vides pētniekam un analītiķim, kurš labi apzinās- Kas?, Kur?, Kādā veidā, ar kādu garnējumu un garšvielām jāpiedāvā interneta videi, lai tieši pasūtītāja produkts būtu maksimāli pieprasīts un attēlots. Šeit pieskaitāmi arī daži šobrīd tik modernā SEO elementi..
Un tikai treškārt, infodizainerim ir jābūt neordināram māksliniekam, spējīgam uzlikt visa iepriekšminētā krāsainu ekstraktu uz datora ekrāna.
Laikam tas, ka vairumam mākslinieku un info-dizaina aģentūru šis trešais valis ir galvenais un biezi vien vienīgais, ir par iemeslu tam, ka tiešām izcili darbi paliek tikai to radītāju portfolio vai pasūtītāja mājas lapās. Labi, ja šī mājas lapa ir pati par sevi ar augstu reitingu, tad ir iespējams ieraudzīt šos darbus.
Citādāk tie pazūd tūkstošu un miljonu starpā.
Bieži skatāties
2.,3...,100. lapu interneta meklētājos?
2.,3...,100. lapu interneta meklētājos?
Tur jau tā lieta.
Tātad, Jūsu izvēle: pirkt lētu, dārgu vai pat ļoti dārgu gleznu tikai sev, saviem darbiniekiem un tuvākajiem, vai izvēlēties variantu, kad to ieraudzīs miljoni.
Tā kā tā ir informācijas grafika, arī uzzinās tieši to, ko Jūs vēlaties šiem miljoniem teikt.
Nebūs par ļaunu arī parēķināt: kas ir izdevīgāk?
Izlasījāt? Paskatīsimies, kā viss augšminētais varētu tikt vizualizēts:
1. solis
Saskaņā ar Jūsu vēlmēm un
biznesa vajadzībām
Tiek veikta attiecīgās interneta vides pirmsizpēte un analīze veiksmīgai Jūsu info integrācijai tajā.
2. solis
Balstoties uz rezultātiem, tiek izstrādāta
Balstoties uz rezultātiem, tiek izstrādāta
Koncepcija informatīvā materiāla producēšanai:
Ko? Kādā veidā producēt? Kur un kā izvietot?
Kā pasniegt auditorijai?
3. solis
Producēšanas procesa pamatā-
Producēšanas procesa pamatā-
Pasūtītāja iesniegtie foto, video, audio-materiāli.
Studijas materiāls, programmatūra,
„know how” , kreatīvā pieeja
4. solis
Studijas darbu augstie reitingi –
Studijas darbu augstie reitingi –
vizuālo datu kvalitātes
un publicitātes nodrošinājums!
Daudz vienkāršāk un uzskatamāk, vai ne?
Ir vēl viens pluss.
Studija piestrādās, lai šie attēli, kā visu augšminēto panākumu apliecinājums parādītos meklētāju topos.
Kā jau studijas devīzē teikts - 1.lapās, pirmajās vietās.
Mēs atradīsim optimālu vizuālo risinājumu Jūsu mērķu īstenošanai!
Un izvirzīsim to meklētāju topos!
Parastais termiņš, kad parādās rezultāti ~ 3 nedēļas – mēnesis Tikai nevajadzētu cerēt uz miljoniem meklēšanas rezultātu. Informācijas dizains tomēr ir visai specifiska tēma un tā šoreiz ir tikai Latvija.
Sekojiet jaunumiem, attiecīgie atslēgas vārdi meklētājiem tiks paziņoti papildus!
Rakstiet! e-mail: oriusdigital@gmail.com
Zvaniet: (+371) 26867933
Skype: sirions7 Sudijas tapšanas vēsture. Sadarbības iespējas.
Studijas „Orius” komanda
un projektu vadītājs A.Rutkovskis
(kā sava darba autors uz grāmatas vāka – otrais no 333 miljoniem)
"Orius" digital production.
e-mail: oriusdigital@gmail.com
Copyright © 2012 All rights reserved
|